ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ШИНЕЙД О’КОННОР?

Поки все навколо мусують тему з відео 50-річної ірландська співачка Шинейд О’коннор (Sinéad o’connor), розміщеному нею на своїй персональній сторінці в Facebook, в якому вона ділиться своїм станом серйозної депресії, ми вирішили перевірити себе на міцність і знання творчості і життя вічного бунтарки, знайомство з якою, у нас, як і у багатьох, почалося з незабутньою інтерпретації треку Прінса (Prince) «Nothing Compares 2 U», випущеного в 1990 році і до цих пір вважається однією з найбільш романтичних композицій сучасності. Шинейд Марія Бернадетт О’коннор народилася в Дубліні, столиці Ірландії і був названий батьками на честь дружини президента Ірландії Шинейд де Валера (Sinéad Valera de), Діви Марії та Святої Бернадетт з Люрду.

У віці 8 років її батьки розлучилися і після кількох років, проведених з матір’ю та іншими чотирма сестрами, Шинейд переїхала жити до батька, який до того моменту залишив свою нудну посаду інженера заради багатої на спілкування професії баристи. Шинейд не раз згадувала, що під час життя з сестрами не раз піддавалася дитячого насильства і згодом стала активісткою в питаннях вирішення даної проблеми. Навчання в католицькій школі не приносила О’коннор ні найменшого задоволення. Свій протест вона висловлювала некерованою поведінкою і постійними скандалами з вчителями. Після крадіжки в місцевому магазині її, до неприхованого задоволення, виключили. Однак, складні відносини з церквою не закінчилися. У низці вчинків «на грані фолу» виконавиці числиться «публічний вандалізм», коли у 1991 році у прямому ефірі популярного нью-йоркського шоу «Saturday Night Live» вона порвала портрет папи Івана Павла II.

Крім цього, в 1996 році О’коннор прийняла сан, але церква відмовилася визнавати її як священнослужителя, апелюючи тим, що привілей була куплена, а не заслужена. Сама ж виконавиця стверджувала, що кошти були виділені нею на будівництво нового медичного центру. Тим не менш, її поява на сцені в костюмі католицького священика стало частиною сценічного іміджу. Музична кар’єра Шинейд почалася в 18 років з виступів на місцевих святах і в невеликих ресторанчиках з живою музикою. Після спільної записі саундтрека з Еджем з U2 до картини «The Captive» її кар’єра різко пішла на зліт, підтвердженням чому став успіх першого студійного альбому «The Lion And The Cobra», випущеної в 1987 році й присвяченого матері, яка загинула в автокатастрофі.

Другий альбом «I Do Not Want What I haven’t Got» став володарем премії Grammy в номінації «Кращий альтернативний альбом». Однак, О’коннор назвала церемонію «комерційним обманом», відмовилася від нагороди і зажадала видалити ім’я з усіх номінацій.

Бунтарський характер виконавиці проявлявся не тільки в нестандартному зовнішньому вигляді з традиційною зачіскою «наголо» і рокерських недбалістю в стилі одягу, але й у відстоюванні своїх політичних поглядів, серед яких була і підтримка сепаратистської воєнізованої організації IRA, що виступала за відділення Північної Ірландії від Сполученого Королівства та критика війни в Перській затоці, і підтримка релігійних меншин.

Незважаючи на реальну допомогу на старті кар’єри з боку учасників U2, Шинейд вельми невтішно відгукнулася про самій групі, називаючи їх «пихатими павичами» і звинувачуючи в тому, що вони «підім’яли під свої короткі ніжки всю ірландську музику». Крім них, О’коннор раз піднімалася з Принцом і Френком Сінатрою, примудряючись при цьому черпати натхнення в творчості обох легенд.

Існує версія про те, що романтична балада «I Could Have Lied» неймовірних Red Hot Chili Peppers написана про несформовані відносини фронтмена групи Ентоні Кідіса (Anthony Kiedis) з Шинейд О’коннор.

Постійно граючи з публікою на предмет своєї сексуальної орієнтації, називаючи себе то «запеклою лесбі» в інтерв’ю журналу «Curve», то «бісексуалом» у спілкуванні з виданням The Independent, Шинейд є матір’ю чотирьох дітей: дочки Роузин Уотерс (Roisin Waters) і синів Джейка Рейнолдса (Jake Reynolds), Шейна Ланни (Shane Lunny) і Ієшуа Бонадино (Yeshua Bonadio).

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *