Похмелье

похмелье — постинтоксикационное стан внаслідок зловживання алкогольними напоями, що супроводжуються неприємними психологічними і фізіологічними ефектами, такими як головний біль, дратівливість, сухість у роті, пітливість, нудота. В російськомовній літературі часто плутається з поняттям «алкогольний абстинентний синдром» Причини похмілля точно не відомі. Етанол викликає підвищене утворення сечі (підвищений діурез), що призводить до виникнення головного болю, сухості у роті і відчуття втоми, прострації, зневоднення.

Інший фактор, що сприяє похміллю — — це утворення продуктів розпаду етанолу в печінці:

Етанол → Ацетальдегід → Оцтова кислота
У печінці відбувається проміжне перетворення (окислення) етилового спирту в ацетальдегід за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази, а потім йде перетворення ацетальдегіду в оцтову кислоту за допомогою ферменту ацетальдегіддегідрогенази. При надлишку алкоголю в крові ферментні системи не справляються з повним перетворенням ацетальдегіду в оцтову кислоту, в результаті він накопичується в організмі. Ацетальдегід (етаналь) в 10-30 разів токсичніше самого алкоголю. Крім того, алкоголь викликає утворення ферменту CYP2E1, який сам може утворювати токсини і вільні радикали.

Для згаданих вище двох реакцій окислення етанолу також потрібне перетворення NAD +(нікотинамідаденіндинуклеотиду) у NADH (відновлену форму NAD+). При надлишку NADH порушується вироблення трьох ферментів циклу трикарбонових кислот (синтетази цитрату, ізоцитратдегідрогенази і комплексу оксоглутаратдегідрогенази) аж до їх повного блокування[джерело не вказано 3081 день]. Починає накопичуватися піруват (кінцевий продукт гліколізу) і надлишок NADH змушує лактатдегідрогеназу синтезувати лактат з пірувату, щоб заповнити NAD+ і підтримати життя. Таким чином, піруват вилучається з інших процесів, таких як глюконеогенез, що позбавляє печінку можливості компенсувати падіння рівня глюкози, особливо в мозку. Так як глюкоза-це головне джерело енергії для мозку, то виникає недолік глюкози (гіпоглікемія) сприяє таким симптомам похмілля, як втома, слабкість, порушення настрою, знижена увага і концентрація.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *