Паникадило

Панікадило (також всесвещник, поликандило (від грец. πολυκάνδηλον — многосвечие) — у православному храмі центральна люстра, світильник з безліччю свічок, чи лампад (останнім часом — електричних лампочок). Зазвичай терміни «панікадило» і «всесвещник» вживаються по відношенню до світильників в центрі храму, які використовують більше 12 свічок.

Поликандила бувають як одноярусні, так і багатоярусні. Найбільш стародавні полікандилу-це одноярусні хороси, полікандилу у вигляді обода колеса. Ми пропонуємо паникадило купить.

За церковним статутом, при недільних і святкових богослужіннях підпалюються всі світильники, в тому числі і панікадило, створюючи образ Божого світла, який засяє вірним в Царстві Небесному. Безліччю вогнів панікадило символічно означає небесну Церкву як сузір’я, зібрання людей, освячених благодаттю Святого Духа, що горять вогнем любові до Бога. Панікадило-великий світильник, подібний люстрі з безліччю свічок (або лампочок), що звисає з купола в центральній частині храму.

Запалюється панікадило в найурочистіші моменти богослужіння, означаючи повноту Божественного світла відкритого Небесного Царства, а також сяйво ликів святих Небесної Церкви.

З куполів бічних прибудов сходять в храм подібні ж світильники, але менших розмірів, вони називаються полікандилами.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *