Отследить груз

ЯК ВІДСТЕЖИТИ ГРУЗ
АБО ЛИСТ ПО ТРЕК НОМЕРУ?
Прості та реєстровані відправлення
Всі поштові відправлення діляться на прості і реєстровані.

До простих відносяться листи, листівки, «дрібні пакети», бандеролі. Їх можна відправляти без квитанції і отримувати без розписки, але контролювати переміщення простих відправлень не можна.

Посилки є реєстрованими відправленнями, яким в обов’язковому порядку присвоюється індивідуальний код ідентифікатор для відстеження. У нас ви зможите легко отследить груз.

Такий код може бути у будь – якого іншого відправлення, якщо його зареєструвати (рекомендований лист, замовна бандероль і т.д.) — в цьому випадку відстежити поштове відправлення можна в режимі online.

Що таке трек-код (номер)?
Трек-номер (англ. Tracking number) — це індивідуальний цифровий або буквено-цифровий номер, який отримує реєстроване поштове відправлення.

Завдяки цьому номеру можна дізнатися місцезнаходження наступних видів пересилання:

реєстрованих внутрішніх поштових відправлень;
міжнародних реєстрованих відправлень в / з іншої країни.
Структура трек номера
Номер, який присвоюється внутрішнім відправленням, складається з чисел. Міжнародний ідентифікатор (за стандартом S10) містить 13 символів і має наступну структуру:

До 2кг

R X123456781 CN

Від 2 до 20 кг

C X123456781 CN

EMS-посилки

E X123456781 CN

R / C / E-вказують на тип відправлення;

Х-літери від A до Z, для унікальності коду;

123456781-комбінація цифр для унікальності коду;

CN-код-ідентифікатор країни-відправника згідно стандарту S10 UPU (в даному випадку Китай).

Якщо пересилку курують комерційні Експрес-перевізники (UPS, DHL та ін.), то структура трек-номера може відрізнятися від міжнародного стандарту.

Наприклад, DHL Global Mail має таку структуру: GM 12345678912345678, де GM — вид доставки, 17 цифр-унікальний код. Саме за цим номером можна простежити посилку, поки вона всередині країни-відправника. Після експорту пересилання присвоюється міжнародний код у форматі S10 для подальшого відстеження.

Як дізнатися номер відправлення?
Трек-номер поштового відправлення буде вказано на квитанції (чеку), яку видасть поштова служба. Якщо покупка була зроблена в інтернет-магазині, то номер з’явиться в особистому кабінеті на сторінці замовлення.

Не варто плутати номер замовлення і номер відстеження: перший присвоюється відразу після здійснення покупки, а другий тільки після того, як продавець зареєструє вантаж у оператора.

Номер замовлення зазвичай складається з чисел, а трекінг, як ми з’ясували, має в своїй структурі букви. Виняток становлять випадки, коли відстеження передбачається тільки в країні-відправнику – тут код також може бути числовим.

Деякі торговці висилають унікальний номер на електронну пошту.

Якщо ні в особистому кабінеті, ні на пошті номера немає, то запросіть його у продавця самостійно.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.