MySQL

MySQL (МФА: [ma en]) — вільна реляційна система управління базами даних. Розробку і підтримку MySQL здійснює корпорація Oracle, що отримала права на торгову марку разом з поглиненою Sun Microsystems, яка раніше придбала шведську компанію mysql AB. Продукт поширюється як під GNU General Public License, так і під власною комерційною ліцензією. Крім цього, розробники створюють функціональність на замовлення ліцензійних користувачів. Саме завдяки такому замовленню майже в самих ранніх версіях з’явився механізм реплікації.

MySQL є рішенням для малих і середніх додатків. Входить до складу серверів WAMP, AppServ, LAMP і в портативні збірки серверів Денвер, XAMPP, VertrigoServ. Зазвичай MySQL використовується як сервер, до якого звертаються локальні або видалені клієнти, проте в дистрибутив входить бібліотека внутрішнього сервера, що дозволяє включати MySQL в автономні програми.

Гнучкість СУБД MySQL забезпечується підтримкою великої кількості типів таблиць: користувачі можуть вибрати як таблиці типу MyISAM, що підтримують повнотекстовий пошук, так і таблиці InnoDB, що підтримують транзакції на рівні окремих записів. Більш того, СУБД MySQL поставляється зі спеціальним типом таблиць EXAMPLE, що демонструє принципи створення нових типів таблиць. Завдяки відкритій архітектурі і GPL-ліцензуванню, в СУБД MySQL постійно з’являються нові типи таблиць.

26 лютого 2008 року Sun Microsystems придбала MySQL AB за 1 млрд доларів, 27 січня 2010 року Oracle придбала Sun Microsystems за 7,4 млрд доларів і включила MySQL в свою лінійку СУБД.

Спільнотою розробників MySQL створені різні відгалуження коду, такі як Drizzle (англ.), OurDelta, Percona Server і MariaDB. Всі ці відгалуження вже існували на момент поглинання компанії Sun корпорацією Oracle.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *