Матч з Португалією

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко на післяматчевій прес-конференції підбив підсумок матчу з Португалією (0:0).

— Перш за все, хотів би подякувати стадіону, вболівальникам за цю прекрасну атмосферу, яку вони сьогодні створили. Ці слова подяки стосуються як португальських уболівальників, так, звичайно, і українських, які приїхали підтримати нашу команду.

Мені дуже приємно, що люди зробили такий довгий шлях, щоб бути тут. Для нас це було важливо, ми чули цю підтримку. Дякую! Повідомляє Русский Мир.

— Чи виконала ваша команда план на гру?

— Десь відсотків на 80. Головне завдання, яке стояло перед нашою командою — — це не дозволити чемпіонам Європи забити нам м’яч. І хлопці з цим завданням впоралися.

Ми очікували, що нам краще буде даватися вихід з оборони в атаку, але треба віддати належне португальцям, які грамотно пресингували, грамотно розташовувалися на полі, тому у нас далеко не завжди вдавалося виходити в атаки.

Було дуже важливо, щоб хлопці виконали установку на матч до кінця. Вони з цим впоралися. Шкода, не дуже вийшли пара контратак і вихід з оборони в атаку. В цілому, я дуже задоволений результатом і грою.

— Оцініть гру Мораеса.

— Він зіграв дуже добре. Як Коноплянка, так і Мораес мали сьогодні функції не атакуючих півзахисників, а півзахисників, що обороняються-в першу чергу їм потрібно було закривати великий простір поля, перекривати лінії передач. І хлопці впоралися з цим дуже добре.

Що стосується замін, то ми їх проводили, як тільки бачили, що хтось із хлопців втомився. Сьогодні все витратили стільки сил і енергії, і нам дуже потрібні були свіжі гравці. Так що тільки з цим і були пов’язані заміни.

— Сьогодні ви поставили Матвієнко в центр оборони. З чим це пов’язано? Адже він — лівий захисник, а у вашому розпорядженні є номінальні центральні захисники — Бурда, Шабанов…

— Якщо ви стежили за кар’єрою Матвієнко протягом останніх двох років, то могли зробити висновок, що цей хлопець — універсальний виконавець. Він може грати в обороні як зліва, так і в центрі. Іноді, коли це було потрібно, він грав навіть справа. І всякий раз добре справлявся з покладеними на нього функціями. Це здорово — мати у складі своєї команди таких різнобічних футболістів.

— Марлос сьогодні грав на позиції між форвардом і півзахисниками. І іноді не встигав. Яка була його роль?

— Виходячи з того, як ви міркуєте, Марлос не виконав вашу установку на гру. (Сміятися.) Але мою установку він виконав на сто відсотків. З тією роллю, яка була йому відведена він впорався. Він повинен був перекривати зони передач. Ми дуже правильно підготувалися до гри. Повторюся, я командою повністю задоволений..