Масло какао

Латинська назва Theobroma Cacao дослівно перекладається як»їжа богів». Згідно з ацтекською легендою бог Кетцалькоатль був вигнаний з пантеону за те, що приніс«шоколадні» боби людям. У 1519 році з іспанськими конкістадорами продукт потрапляє з Мексики в Європу. Найбільш ранні згадки про плоди какао датуються 4000 років тому в долині Улуа в центральному Гондурасі.

Масло какао тверде, жовтуватого кольору і з улюбленим шоколадним запахом. При температурі 32-33°С цей рослинний жир стає рідким. Цінується какао за температуру плавлення, близьку до температури тіла, за високу стабільність і стійкість до прогірканію. До його складу входять переважно пальмітинова, стеаринова і олеїнова жирні кислоти. Найбільш корисним вважається нерафінований варіант.
Косметичне застосування
За своїми пом’якшувальною, регенерує, відновлює, розгладжує, загоює властивостями масло какао часом перевершує дорогі косметичні засоби на полицях магазинів.

  1. У косметології в чистому вигляді використовується для пом’якшення загрубілої шкіри наноситься на проблемні ділянки (лікті, п’яти, «обвітрена» шкіра), для розгладження «гусячих лапок» в зовнішніх куточках очей, також відмінно живить кутикулу.
  2. Показує відмінний результат на потрісканих або сохнуть губах (особливо взимку). Бальзам для губ з мелісою легко поміститься в дамській сумочці.

Науковий підхід до створення ідеальної по консистенції і складу губної помади продемонструвала група вчених з Литви. (Kasparaviciene G, Savickas A, Kalveniene Z, Velziene S, Kubiliene L, Bernatoniene J, 2016). За результатами сенсорного та інструментального аналізу оптимальний склад помади: 57,67% суміші масел обліпихи і винограду, 19,58% бджолиного воску і 22,75% какао-масла. Цей склад мав хороші фізичні властивості і високу сенсорну оцінку у добровольців.З цим співвідношенням ви зможете виготовити відмінний бальзам для губ в домашніх умовах, збагативши його ефірними маслами, наприклад, троянди або літзеї.

  1. Включіть 5-10% масла какао в антивікові композиції (в основному для сухої шкіри через комедогенності).У догляді за тілом у вигляді обгортання і для масажу, а також з метою профілактики розтяжок по час вагітності і усунення наслідків їх появи після пологів або після різкого схуднення. Також з користю вводиться в Засоби для тонусу шкіри тіла.

Основна частина поліфенолів зосереджена в бобах, але невелика частина переходить в одержувані при пресуванні ліпіди.

Групою вчених у Франції (Gasser P, Lati E, Peno-Mazzarino L, Bouzoud D, Allegaert L, Bernaert H, Laboratoire BIO-EC, 91165 Longjumeau, France) було проведено исследованіеexvivoі доведено вплив поліфенолів какао на параметри, що беруть участь в реструктуризації шкіри.
Оцінювали вплив поліфенолів на кілька показників еластичності і тонусу шкіри: на глікозаміноглікани і колаген I, III і IV типів. Доведено позитивну дію.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.