Цирроз

Цироз печінки-хронічне прогресуюче захворювання печінки, що характеризується перебудовою структури печінкової тканини і судинного русла, зменшенням кількості функціонуючих печінкових клітин (гепатоцитів), розростанням сполучної тканини, появою вузлів регенерації і розвитком в подальшому печінкової недостатності і портальної гіпертензії. Ми розповімо вам, що цирроз печени что это дуже не приемна хвороба.

В економічно розвинених країнах цироз печінки входить в одну з основних причин смерті у віці від 35 до 60 років.

догори
Як проявляється цироз?
Тривалий час цироз печінки протікає безсимптомно або з мінімальними нетиповими проявами. З’являється слабкість, підвищена стомлюваність, зниження працездатності, дратівливість, сльозливість, образливість, схильність до істеричних реакцій.

Часто виникають розлади травлення: нудота, блювота, гіркота в роті, непереносимість жирної їжі і алкоголю.

Характерними ознаками цирозу є тяжкість і болі в животі, переважно в правому підребер’ї, судинні «зірочки» у верхній половині тулуба, почервоніння долонь, крововиливи в шкіру, кровоточивість слизових оболонок. Нерідкі скарги на свербіж шкіри і болі в суглобах.

Важкі форми захворювання протікають з грубими порушеннями функції печінки і загрозливими для життя ускладненнями, в першу чергу портальною гіпертензією (підвищення тиску в портальній вені), що призводить до кровотечі з розширених вен стравоходу, асциту, печінково-клітинної недостатності.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.