Очистка котла

Справжні Методичні вказівки призначені для персоналу спеціалізованих, проектних, налагоджувальних організацій Міненерго СРСР, експлуатаційного персоналу електростанцій при проектуванні, підготовці та проведенні експлуатаційних очисток парових стаціонарних прямоточних котлів надкритичного тиску (СКД) 25 МПа. Найкраща очистка котла.

З виходом цих Методичних вказівок скасовується » Тимчасова інструкція з експлуатаційного хімічного очищення котлоагрегатів потужних енергоблоків «(М.: СЦНТІ ОРГРЕС, 1970) і » керівні вказівки з локальних хімічних очисток окремих ділянок пароводяного тракту енергоблоків 300 МВт за розімкнутою схемою «(м.: СЦНТІ ОРГРЕС, 1974).

При складанні Методичних вказівок враховувався досвід проведення експлуатаційних очисток блоків СКД спеціалізованими організаціями: заводом «Котлоочистка» і підприємством «Востокэнергокотлоочистка», а також ОРГРЕС, ВНИИАМ, окремими електростанціями і енергосистемами Міненерго СРСР.

У Методичних вказівках прийняті скорочення, наведені в додатку 1.

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Основним призначенням експлуатаційної хімічної очистки котла енергоблоку СКД є видалення відкладень, що утворюються під час експлуатації на внутрішній поверхні труб. Цей захід необхідно для забезпечення економічної роботи блоку і запобігання створення аварійної ситуації-за перегріву і корозійних пошкоджень металу.

Своєчасно і якісно виконана експлуатаційна очистка котла сприяє зменшенню виносу в проточну частину турбіни міді, оксидів кремнію і заліза, а також частинок окалини, відшаровуються при різких теплозмінах з поверхні пароперегрівальних труб.

1.2. Швидкість утворення відкладень на внутрішній поверхні труб у процесі експлуатації блоку СКД залежить від виду спалюваного палива і конструктивних особливостей котла, що обумовлюють теплові навантаження, від водного режиму та якості живильної води і конденсату. На кількість і склад експлуатаційних відкладень істотний вплив має кількість пусків і зупинень блоків і проводяться під час простою заходи з консервації обладнання.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.